Image

Kaz Dağları’nın binlerce yıllık konukseverliğini Adatepe Ida Blue’da tadın

Kaz Dağları, binlerce yıldır mitolojinin en önemli bölgelerinden biri olageldi. Yanı sıra doğası ile gezginlerin, şifa arayan hastaların, doğaseverlerin uğrak adreslerinin başında yer aldı. Halen de doğa tutkunlarının en önemli adreslerinden biri olan Kaz Dağları’nın dokusuna uygun işletmeleri, 12 ay boyunca hizmet vermeyi sürdürüyor konuklarına. Sanki binlerce yıldır aldıkları konukseverlik kültürünü devam ettirircesine…


Bu işletmelerden biri de Kaz Dağları’nın en değerli miraslarından biri olan Adatepe’de bulunan Adatepe Ida Blue…

Kaz Dağları’nın dört bin yıllık mirasından antik çağlara uzanan mitoloji deneyimleri ve büyüleyici doğası, Adatepe Ida Blue’nun dingin atmosferinde birleşerek misafirlerini karşılıyor. Ida Blue’nun sıcak ve huzurlu ortamı soğuk günlerde içinizi ısıtırken kış için mutfağında özenle hazırlanmış menüsü ile eşsiz bir gurme yolculuğu vaad ediyor. 

Ida Blue, Adatepe’yi keşfederken antik turlarının yanı sıra kış mevsiminin tadına varacağınız safari turu, terapi niteliğindeki orman banyosu (foresting), yöresel Yörük pazarı gibi keyifli deneyim seçenekleri sunuyor. Zeus Sunak’ında güneşin doğumunu karşılama, dilek tutma ve simgesel güneş yakalama ritüellerinin yer aldığı deneyimlerin yanında güne dingin başlamanızı sağlayacak gün doğumu yogası ile yenilenme fırsatı sunuyor.

YÖRESEL GURME YOLCULUĞU

Adatepe Ida Blue şefleri tarafından özenle hazırlanmış sezona özgü kış menüsü yöresel ve antik lezzetleri barındırıyor. Mevsimin öne çıkan ürünü olan taze toplanmış kestaneli ve mandalinalı lezzetlerin dikkat çektiği menü ile Ida Blue sizi gurme bir yolculuğa çıkartıyor. Yöresel pazarı Ida Blue Şef’i ile beraber keşfetme ve mutfakta menüyü beraber hazırlama şansı da kış ritüelleri arasında bulunuyor. 

Kış tatil rotanızın en keyifli adresi olacak olan Adatepe Ida Blue, kış bahçesinde ve şömine başında geçirilecek keyifli vakitler ile misafirlerine kaliteli ve rafine bir dinlenme deneyimi sunarken, eşsiz lokasyonunun sunduğu keyifli doğa ve çevre gezileri sayesinde şehrin kalabalık ve yoğun hayatından unutulmaz bir kaçamak sağlıyor. 


Balıkesir Edremit havaalanından sadece yarım saat uzaklıkta, kış ayları boyunca da Ege’nin ılıman iklimine sahip Adatepe Ida Blue, Kış ritüellerinin en önemli adresi olmaya aday.
Gezdim Gördüm Yazdım

Profili Görüntüle | Tüm Blog Yazıları