Image

Gloria Jean’s Coffees 3. kitap buluşmasını Ankara’da gerçekleştirdi

Gloria Jean’s Coffees ve Herkese Kitap Vakfı’nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlediği kitap buluşmasının üçüncü ayağı, Ankara’da gerçekleşti. Gönüllü okur severler ihtiyaç sahibi okullara kitap ulaştırmak için bir araya geldi.

Sıkıntı yok, Basit ve Mutlu Yaşam, Bana Bi Sade, Okyanusu Gezen Kırmızı adlı kitaplarının yazarı Selen Baranoğlu’nun desteğiyle düzenlenen kitap sohbetinde, katılımcılar hem yazarın sevdiği kitaplar hakkında notlar alabilme hem de kendi kitap beğenilerini paylaşma imkânına sahip oldu.

Gloria Jean’s Coffees, kitap buluşmaları ile ihtiyaç sahibi öğrencilere ve okullara yardım etmeyi amaçlıyor. Etkinlikte bağışlanan tüm kitaplar Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılıyor.

Gloria mağazalarında bulunan kitap bağış kutuları sayesinde gönüllü yardımseverler, istedikleri zaman da kitap bağışında bulunabiliyor.Gloria Jean’s Coffees, Türkiye’nin farklı illerinde de kitap buluşmaları düzenlemeye devam edecek.

Selen Baranoğlu Kimdir?

ODTÜ Eğitim Fakültesi mezunudur. Yüksek lisansını yine Odtü’de İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır.  Sıkıntı yok, Basit ve Mutlu Yaşam, Bana Bi Sade, Okyanusu Gezen Kırmızı adlı kitaplarını okuyucuları için kaleme alan yazar, aynı zamanda eğitimci kimliğiyle akademik çalışmalarına da devam etmektedir. Selen Baranoğlu, ayrıca edebiyat dergilerinde de öykü ve denemeler yazmaktadır. İki çocuk annesi olan Baranoğlu, Ankara’da ikamet etmektedir.